YRA KELETAS BŪDŲ, KAIP GALIMA NAUDOTIS "VEIDO TARO" KORTOMIS. BE TO, NEABEJOJAME, KAD GALIMA PATOBULINTI AR SUGALVOTI NAUJĄ BŪDĄ PRIE MŪSŲ, JAU SIŪLOMŲ BŪDŲ.

RUTINA

♡ Vieną kartą dienoje, pvz. ryte, kaire ranka iš visos kaladės traukiama 1 (viena) „Veido taro“ kortą. Pagalvojama, kodėl būtent ši emocija šiandien yra jums paryškinta (iškrito). Jeigu jūsų viduje atsakymo nėra, galima pasitelkti „pagalbą“ – tris „P“ kortas (Palikti, Paleisti ar Priimti). Ištraukus vieną iš jų – bus pasufleruota, ką būtent jums reiktų daryti su tam tikra emocija ar būsena. Po to, pagal kortoje pateiktą veido savimasažo pratimą, atliekama manualika, pvz. kartu užsitepant veido kremą.

PAVYZDINIAI KLAUSIMAI VIENOS KORTOS, KASDIENIAM TRAUKIMUI:
“Kokią savybę ar būseną šiandien savyje stiprinti, pastebėti, puoselėti?”
“Kokią savybę ar būseną šiandien savyje slopinti, mažinti, vengti?”
“Kokią emociją ar būseną padaryti dominuojančia tam tikroje (jum žinomoje) situacijoje?”
“Kokią emocija ar būseną pastebėti savyje tam tikroja (jums žinomoje) situacijoje?
“Kokia emocija ar būsena man šiandien padės?”
“Kokia emocija ar būsena man šiandien trukdys?”
“Kokią emociją ar būseną turėčiau demostruoti tam tikram žmogui, tam tikroje situacijoje ar pan.?”
“Kokios emocijos ar būsenos šiandien reikia mano asmenybei, kad būtų vientisa, pilna?”

SITUACIJA

♡ Jums nutinka situacija, kurioje aiškiai galite identifikuoti esamas emocijas. Tuomet galite išsitraukti iš „Veido taro“ kaladės jums reikiamas kortas (pvz. piktis ir liūdesys, laimė ir ramybė) ir padaryti jose esančią veido manualiką. Ištraukiama ne daugiau, kaip 3 veido kortos vienu metu, t.y. vienos situacijos ribose. Stebėkite savo pojūčius ir jausmų transformacijas, stimuliuojant tam tikras veido zonas.

KAŽKAS

♡ Būna situacijų, kai yra „kažkoks“ vidinis jausmas, bet nerandame jo apibūdinimo, nežinome, kurioje sielos lentynoje ieškoti paaiškinimo. Tuomet galima pasitelkti į pagalbą „Veido taro“ kortas ir 3 kartus bandyti atspėti „savo emociją“ bei manualinių būdu padirbėti su šios emocijos ar būsenos kortos veido zona. Jeigu visgi jaučiate, kad šįkart kortoms „kažko atspėti“ nepavyko, tuomet lieka žinojimas, kad bent jau trys ištrauktos būsenos ir emocijos nėra tas „kažkas“. Tai irgi yra naudingas žinojimas.

HIGIENA

♡ Vieną kartą per savaitę išsitraukiate ne daugiau 7 “Veido taro” kortų. Galite naudotis arba nesinaudoti „P“ pagalbos kortomis. Apmąstote ištrauktų emocijų reikšmę būtent jums bei manualiniu būdu atidirbate 7 veido zonas iškart.

VAKARĖLIS

♡ Vakarėlio metu naudojant „Veido taro“ kortas kartu su manualika, galioja tie patys principai, kaip ir „Higienos“ metodo atveju. Kiekviena dalyve negali savo veidui padaryti daugiau, negu 7 kortų manualikas, nors traukti kortas gali neribotai. Jeigu vakarėlio metu “Veido taro” naudojamos be manualikos, o tik užduodant tam tikrus klausimus, gvildenant tim tikras vidines būsenas, norint pažinti savyje “gyvenančias” emocijas, kortų traukimas nėra ribojamas.

error: Alert: Turinys saugomas autorių teisių!